Wydarzenia 26 lip 2018 | Redaktor
Znowu będą walczyć z Krzyżakami [JARMARK CYSTERSKI]

Jarmark Cysterski co roku przyciąga tłumy / fot. Anna Kopeć

Turnieje rycerskie, inscenizacje bitew i plebejskie zabawy. W ten weekend Koronowo już po raz szesnasty zamieni się w miasteczko rycerskie w czasie Jarmarku Cysterskiego. Inscenizacja bitwy stoczonej z Krzyżakami pod Koronowem od lat jest jego największą atrakcją, przyciągającą tłumy widzów.

W dniach 27-29 lipca (piątek-niedziela) na tzw. Polach Tuszyńskich w Koronowie odbędzie się XVI Jarmark Cysterski i Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem. Wstęp bezpłatny.

Już jutro (27 lipca) będzie można obejrzeć pokazy walk, ale główne atrakcje wydarzenia zaplanowano na weekend. Tego dnia na Polach Tuszyńskich o godz. 18.00 odbędzie się również Rockowe Grillowisko. Na imprezie dostępna będzie otwarta strefa grillowanie, a na scenie wystąpi m.in. zespół KRAMBABULA.

W sobotę (28 lipca) jarmark rozpocznie się o 13.00 uroczystym otwarciem. Tego dnia będzie można zobaczyć dwa bojowe turnieje rycerskie (indywidualny i drużynowy), pokazy tańca z flagami czy okazy artyleryjskie. Zaplanowane są również zabawy obozowe dla drużyn rycerskich i publiczności. Na wieczór na godz. 22.10 zaplanowano inscenizację teatralno-historyczną, której tematem będzie zdradziecki napad komtura gniewskiego Krwawego Zygfryda na uśpioną wieś ziemi Koronowskiej leżącą na pograniczu Kujaw i Pomorza, dla wzbudzenia postrachu wśród załogi obrońców zamku Świeckiego - książętach Przemysła i Kazimierza. Wieczór zakończy (około godz. 23.20) pokaz fireshow.

Jarmarczna niedziela (29 lipca) już tradycyjnie rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00 w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Koronowie. Następnie o godz. 12.00 na Polach Tuszyńskich zagra zespół Viatores. Natomiast o godz. 14.00 zobaczymy inscenizację „Bitwa pod Koronowem”, a o 17.00 konny pokaz sprawności rycerskiej. Podobnie jak poprzedniego dnia, dla publiczności i drużyn rycerskich zaplanowano zabawy obozowe.

Szczegółowy program imprezy na poniższym plakacie.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor