Aktualności 5 lip 12:06 | Redaktor
Rowerową stolicą Polski Biała Podlaska, ale zwycięzców jest znacznie więcej [PODSUMOWANIE]

Uroczyste podsumowanie w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy/fot. Robert Sawicki, Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Tegoroczną edycję rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski podsumowano w czwartek (4 lipca). W bydgoskim Teatrze Kameralnym wręczone zostały najlepszym miastom, gminom i uczestnikom – informuje Oficjalny Serwis Bydgoszczy. W tym roku uczestnicy wykręcili wspólnie ponad 14,1 mln kilometrów.

Za nami kolejna, wyjątkowa edycja rywalizacji o tytuł najbardziej rowerowych miast i gmin w Polski.

- To był kolejny wspaniały czerwiec, gdzie cała Polska i nie tylko wsiadła na rowery. To wasze zaangażowanie sprawia, że jest nas coraz więcej. Ta akcja z roku na rok rośnie w siłę i mam nadzieję, że tak będzie i w kolejnych edycjach - mówił Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W tegorocznej edycji rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wystartowały 53 miasta i 96 gmin. Przez cały czerwiec w naszej zabawie uczestniczyło ponad 70 tys. osób, które wykręciły ponad 14,1 mln kilometrów.

Najwięcej, bo aż ponad 10 tys. km przejechali Krzysztof Fechner i Jakub Kwiatkowski, bijąc rekord Polski.

- Bardzo dużo nas to kosztowało, ale wspólnie się dopingowaliśmy i wspieraliśmy. Dziennie średnio pokonywaliśmy ok. 300 km. Odwiedziliśmy mnóstwo pięknych miejscowości i spotkaliśmy bardzo wielu ciekawych ludzi - mówił Krzysztof Fechner.

Wśród miast w kategorii open po raz kolejny zwyciężyła Biała Podlaska, która wyprzedziła Puławy i Gniezno. W kategorii open wśród gmin bezkonkurencyjny okazał się Otyń, a miejsca na podium zajęły również Świekatowo i Łysomice.

Poza nagrodą główną, jaką jest Puchar Rowerowej Stolicy Polski, który trafia do Białej Podlaskiej, przygotowane zostały puchary w klasyfikacjach miast w pięciu kategoriach na podstawie liczby ludności: