Szef MSWiA: Budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej rozpocznie się w grudniu

kd | 17 lis 09:07 Zaporę na granicy Polski i Białorusi będą budowały duże firmy z szerokim doświadczeniem na rynku; umowy z wykonawcami zostaną zawarte do 15 grudnia br. i będą one w pełni jawne dla opinii publicznej; część granicy, na której powstanie zapora, zostanie podzielona na cztery odcinki; prace na poszczególnych odcinkach będą prowadzone jednocześnie w systemie trzyzmianowym i 24...

Łukaszenka chce odsyłać migrantów. Stawia jednak warunek

kd | 15 lis 10:52 Aleksandr Łukaszenka w trakcie poniedziałkowej konferencji zapowiedział, że nie dąży do eskalacji konfliktu z Polską, bo takowy byłby całkowicie niekorzystny. Zadeklarował również, że chętnie pomoże w odesłaniu migrantów do ich domów. Stawia przy tym jednak jeden warunek.

Zaczęły się szczepienia dawką przypominającą dla dorosłych

Redaktor | 2 lis 12:47 Od 2 listopada rozpoczęły się szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen.

Niemcy: Turek bił Policjantów, Polak dusił Turka, Turek pogryzł Polaka

kd | 29 wrz 17:37 Do dość kuriozalnego zdarzenia doszło na jednym z dworców niemieckiej kolei S-Bahn. Policja zwróciła mężczyźnie tureckiego pochodzenia uwagę, że nie posiada maseczki oraz pali papierosy na peronie. Mężczyzna zaczął szarpać się z policjantami. Nieoczekiwanie w całe zamieszanie włączył się również Polak.