Iga Świątek wygrała wielkoszlemowy US Open 2022!

Redaktor | 11 wrz 2022 Iga Świątek wygrała nowojorski US Open, odnosząc drugie w tym sezonie zwycięstwo w Wielkim Szlemie, a trzecie w karierze, po dwóch triumfach w Roland Garros (2020 i 2022). Liderka rankingu WTA pokonała w sobotnim finale 6:2, 7:6 (7-5) Tunezyjkę Ons Jabeur, rozstawioną z numerem piątym w drabince.

Od września na liście refundacyjnej znajdzie się najdroższy lek na SMA

Redaktor | 23 sie 2022 – Polska jest jednym z nielicznych państw, które zapewnią kompleksowe leczenie SMA – podkreślał podczas konferencji w Ministerstwie Zdrowia Adam Niedzielski. Na wrześniowej liście leków refundowanych znajdzie się najdroższy lek na SMA – Zolgensma. Będą mogły z niego skorzystać dzieci do szóstego miesiąca życia.

Kolejni oficerowie dołączyli do Wojsk Obrony Terytorialnej

Redaktor | 18 lip 2022 „Wierny przysiędze wojskowej, świadom godności oficera Wojska Polskiego, składam Tobie Ojczyzno, uroczyste ślubowanie…” - te słowa wybrzmiały w niedzielę na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ponad 220 żołnierzy kursu oficerskiego Wojsk Obrony Terytorialnej „Agrykola” oraz żołnierzy rezerwy złożyło uroczyste oficerskie ślubowanie.

Biuro Analiz PE: wojna w Ukrainie dotknęła co najmniej 7,5 mln dzieci

kd | 29 maj 2022 Według szacunków UNICEF, wojna w Ukrainie dotknęła co najmniej 7,5 mln dzieci. Ze względu na to, że mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat nie mogą opuszczać kraju, to głównie kobiety i dzieci szukają ochrony za granicą. To także one są szczególnie narażone na ryzyko przemocy i wykorzystywania - wskazało Biuro Analiz PE.