Religia 23 paź 10:17 | Redaktor
Rozmowa z niesamowitym Księdzem, walczącym o godność ubogich i ofiar przemocy [WIDEO]

Maciej Gnyszka i Ks. Sławomir Bar CM, screen youtube.com

Ks. Sławomir Bar CM, to prawdziwy bohater, który w nowoczesny, profesjonalny i pełen empatii sposób, walczy o godność najuboższych i pomaga ofiarom przemocy. Ponad podziałami rozkręca pomoc na ogromną skalę. Przy tym wszystkim aktywizuje młodzież, otwierając przed nią przygodę życia. Obecnie działa w Bydgoszczy, ale jego ekipa działa też w Krakowie i w innych miastach.

Rozmowę z ks. Barem przeprowadził Maciej Gnyszka na swoim kanale YouTube:

Ks. Sławomir Bar to wyjątkowy duchowny, który jest zaangażowany w liczne inicjatywy charytatywne i pomocowe w Bydgoszczy. Jego praca zyskała znaczną uwagę mediów w Polsce, a przybywający do bydgoskiej bazyliki ludzie mogą liczyć na wsparcie w trudnych chwilach.

Czytaj także: Ogrzewalnię w Bazylice nazwano „U Miecia”. To hołd dla śp. księdza Kozłowskiego

Najważniejszym projektem, który przyciągnął uwagę wielu mediów w Polsce, jest stworzenie ogrzewalni dla osób bezdomnych przy bydgoskiej bazylice. To miejsce zapewnia ciepło, schronienie a także opiekę lekarską oraz posiłki osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności. 

Czytaj także: W Bydgoszczy powstaje dom interwencyjny. To inicjatywa księży z Bazyliki

Ks. Sławomir Bar nie ogranicza swojego działania tylko do bazyliki. Zaangażowany jest w wiele przedsięwzięć charytatywnych. W marcu bydgoscy radni przyznali najwyższe wyróżnienia – Medale Kazimierza Wielkiego, które przyznawane są  w okolicach przypadającej 19 kwietnia rocznicy nadania przez króla praw miejskich Bydgoszczy – w tym roku miasto obchodzło 677 urodziny. Ich wręczanie następuje podczas uroczystej sesji rady miasta. Wśród laureatów znalazł się ks. Sławomir Bar.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor