Region 21 lip 19:56 | Redaktor
Najbardziej pomysłowe „witacze” dożynkowe zgarną nagrody

mat. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, archiwum

Kultywowanie tradycji oraz aktywizacja mieszkańców do wspólnego działania i kreowania wizerunku swojej miejscowości - to idea konkursu „Pomysłowy witacz dożynkowy” organizowanego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To już czwarta edycja wydarzenia.

Konkurs na najciekawszy witacz dożynkowy jest skierowany do wszystkich sołectw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Słomiane konstrukcje w różnorodnych formach, zwierząt gospodarskich czy scenek przedstawiających gospodarzy mają za zadanie udekorowanie miejscowości oraz informowanie przejeżdżających przez nią osób o nadchodzącym święcie – dożynkach. Są także tymczasową atrakcją turystyczną danej miejscowości. 

– Udział w konkursie dożynkowym to świetna okazja nie tylko do dobrej zabawy i dbania o tradycję, ale również do integracji lokalnej społeczności. Dlatego chętnie nagradzamy tego typu inicjatywy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Do konkursu gminy mogą zgłosić jedno sołectwo, a sołectwo może zgłosić jeden witacz dożynkowy. Na instalacji należy zamieścić nazwę miejscowości i rok sporządzenia, powinna być także udostępniona do wglądu komisji konkursowej do 14 dni od dnia otrzymania zgłoszenia przez urząd. Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń są dostępne w regulaminie.

Czas na zgłoszenia sołectwa mają do 26 września 2022 roku, można je nadsyłać pocztą tradycyjną na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
Departament Rolnictwa i Geodezji
Plac Teatralny 2
87-100 Toruń
z dopiskiem „Konkurs Pomysłowy witacz dożynkowy 2022” 

Szczegółowych informacji na temat organizacji konkursu udziela Krystyna Brykała, e-mail: k.brykala@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 56 62 15 934

Regulamin, formularz zgłoszenia do konkursu są dostępne na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dożynki Wojewódzkie w tym roku będą świętowane we Włocławku i Kruszynie w sobotę i niedzielę 27 i 28 sierpnia. Szczegóły na stronie urzędu marszałkowskiego.

Informacja prasowa Urzędy Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zmiany – redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor