Wydarzenia 14 maj 2019 | Redaktor
Pieniądze na sprzęt dla OSP i WOPR

4 mln 99 tysięcy złotych w formie dotacji otrzymają jednostki OSP i WOPR z województwa kujawsko-pomorskiego na zakup 18 wozów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu. Umowę o dofinansowanie, w obecności Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, z Prezesem NFOŚiGW Markiem Ryszką podpisał Prezes Zarządu WFOŚiGW w Toruniu, Ireneusz Stachowiak.

W siedzibie NFOŚiGW została podpisana umowa dotycząca wspólnej realizacji „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”. Jest to efekt  działania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska.

- Pozyskaliśmy dla Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym województwie 3 mln 216 tys. zł z NFOŚiGW. Z własnych środków dołożymy na ten cel 465 tys. zł. W województwie kujawsko – pomorskim pieniądze na nowe wozy ratowniczo – gaśnicze otrzyma 18 jednostek OSP- mówi prezes zarządu WFOŚiGW w Toruniu, Ireneusz Stachowiak.

To nie są jedyne środki, jakie zostaną przekazane na zakup wyposażenia. Podpisana umowa obejmuje również wsparcie dla jednostek Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w naszym regionie. NFOŚiGW przekaże na ten cel 418 tys. zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup zestawów mobilnych do ratownictwa wodnego m. in. do łodzi motorowych i ratowniczych, samochodów terenowych, pomp, a także quadów i wyposażenia ratowniczo- medycznego.

Źródło i foto: WFOŚiGW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor