Jeszcze więcej nowych instrumentów w Filharmonii Pomorskiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 mar 2019 Do Filharmonii Pomorskiej przybywają kolejne instrumenty zakupione w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach VIII Osi Priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój...

Arie i duety trafią „Od brzuszka do uszka maluszka” [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 1 lut 2019 Ze względu na duże zainteresowanie cyklem dla niemowląt i kobiet w ciąży „Od brzuszka do uszka maluszka” Filharmonia Pomorska zaplanowała dodatkowe spotkanie. Koncert z repertuarem arii i duetów operowych i operetkowych odbędzie się 16 lutego o godz. 13.30.

Rozbudowa filharmonii w pięć lat. Całbecki o kolejnych krokach

Marta Kocoń | 11 sty 2019 Rok na przygotowanie dokumentacji, potem przetarg i wykonanie od 2021 – tak marszałek Piotr Całbecki ocenia etapy rozbudowy Filharmonii Pomorskiej. Dziś (11 stycznia) w jej gmachu odbyło się spotkanie z parlamentarzystami, radnymi miasta i województwa.

Coraz więcej nowych instrumentów w Filharmonii Pomorskiej [WIDEO]

Redaktor | 18 gru 2018 Kolejne spotkanie melomanów i przedstawicieli mediów informujące o postępie programu zakupu nowych instrumentów odbyło się w poniedziałek (17 grudnia) w Filharmonii Pomorskiej. Muzyczną niespodzianką był koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez rodziny pracowników FP.

Mikołajki i słodki poranek w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 5 gru 2018 „Missa Sancti Nicolai” Haydna to propozycja filharmonii na pomikołajkowy wieczór 7 grudnia. W niedzielę natomiast (9 grudnia) zaprasza melomanów w samo południe na „Poranek z Capellą Bydgostiensis i ciastkiem”

Hity z dawnych lat. Andrzejki w Filharmonii

Redaktor | 24 lis 2018 Piosenki dawne, ale do dziś znane i lubiane - to andrzejkowa propozycja Filharmonii Pomorskiej. Na estradzie 30 listopada pojawią się Paulina Janczak i Jakub Wocial.

Nowe harfy, piękne brzmienie w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 22 lis 2018 Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy pochwaliła się nowymi instrumentami. Dwie koncertowe harfy pedałowe to takie same modele, jakie posiadają największe filharmonie i teatry muzyczne na świecie – poinformowano na Facebooku.

Dyrygent Antoni Wit: Dokonania Szwalbego znała cała Polska

Redaktor | 11 lis 2018 - Andrzej Szwalbe miał ogromne dokonania i w Polsce było o tym głośno – tak wielkiego dyrektora Andrzeja Szwalbego wspomina dyrygent Antoni Wit w wydawnictwie „Naród sobie. 60 lat Filharmonii Pomorskiej”, który instytucja wydaje w tym tygodniu, z okazji jubileuszu swojego gmachu.