Historia 4 lip 10:53 | Redaktor
Czwartki z Historią Najnowszą: Ocaleni z ludobójstwa. Wspomnienia Polaków z Wołynia

fot. Klub Grota

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy (ul. W. Teskowej 1) zaprasza 11 lipca 2024 r., o godz. 17:00 na kolejne spotkanie w ramach cyklu Delegatury IPN w Bydgoszczy Czwartki z historią najnowszą. Tym razem odbędzie się dyskusja wokół książki "Ocaleni z ludobójstwa. Wspomnienia Polaków z Wołynia". W dyskusji wezmą udział autorzy tomu dr J. Karbarz-Wilińska i B. Januszewski (IPN Gdańsk) . Wstęp wolny .

Prezentowana publikacja to zbiór relacji świadków, który dokumentuje wołyńskie ludobójstwo dokonane osiemdziesiąt lat temu przez ukraińskich nacjonalistów na południowo-wschodnich terenach II RP. Celem publikacji jest przywrócenie pamięci o ofiarach: dzieciach, kobietach, mężczyznach, ludziach sędziwego wieku, zamordowanych tylko dlatego, że byli Polakami lub – jak w przypadku Sprawiedliwych Ukraińców – że nie godzili się na zło i zbrodnię.

W czasie spotkania będzie można nabyć książkę z 25% rabatem.

„Czwartki z Historią Najnowszą” to cykl spotkań zainaugurowany w styczniu tego roku. Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zaprasza historyków i specjalistów z zakresu historii Polski XX wieku oraz organizuje promocję nowości książkowych. Spotkania odbywają się w ostatnie czwartki miesiąca.

Baner NIW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor