Historia 27 mar 13:38 | Redaktor
Kolejne niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w regionie. Tym razem w Dużej Cerkwicy

fot. KPP Sępólno Krajeńskie

Podczas prac polowych w Dużej Cerkwicy zostały znalezione niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Niebezpieczne znaleziska do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli policjanci. Funkcjonariusze ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!

W poniedziałek, 25 kwietnia br. po godzinie 6:00, podczas prac polowych w miejscowości Duża Cerkwica (gmina Kamień Krajeński), ujawniono kilka sztuk niewybuchów. Po otrzymaniu informacji policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znaleziska i powiadomili wojskowych saperów. Obecni na miejscu policyjni pirotechnicy ustalili, że odnalezione przedmioty to pocisk podkalibrowy 76 mm oraz cztery granaty ręczne F1 pochodzące z czasów II Wojny Światowej. Jeszcze tego samego dnia saperzy przejęli niewybuchy i przewieźli na wojskowy poligon.


fot. KPP Sępólno Krajeńskie

- Przypominamy, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewybuchów, a tym bardziej ich przenosić. Kontakt z takimi przedmiotami może być śmiertelnie niebezpieczny. – ostrzegają policjanci . 

 

Czytaj też:

Odnalezione w Bladowie niewybuchy zostały zneutralizowane

Znalazł pocisk przeciwpancerny na polu w gm. Radziejów

 

KPP w Sępólnie Krajeńskim

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor