Historia 6 lut 2019 | Redaktor
Podróż przez historię polskiej policji [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W roku 2019 polska Policja Państwowa świętuje stulecie istnienia. W środę (6 lutego) przed Komendą Wojewódzką Policji uroczyście odsłonięty tablicę ku czci patrona, Witalisa Olszańskiego. Policjanci spotkali się też na spektaklu pt. „Służba”. W postaci wcielili się sami funkcjonariusze.

Ostatnią częścią uroczystości odsłonięcia tablicy patrona komendy wojewódzkiej było przedstawienie teatralne „Służba” przygotowane przez Amatorską Scenę Policyjną „Na Posterunku”.

Jego uroczysta premiera odbyła się 26 stycznia 2018 roku w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL mieszczącym się na terenie byłego Aresztu Śledczego w Warszawie-Mokotowie. - Spektakl „Służba” to opowieść nie tylko o trudnych wyborach, służbie i odpowiedzialności za kraj oraz współobywateli, ale także o dziejach rodziny, w której wszyscy mężczyźni nosili mundur i byli z tego dumni To podróż przez historię polskiej policji – tłumaczy rzeczniczka Komendanta Wojewdzkiego Policji Monika Chlebicz.

Osoby, które brały udział w projekcie, otrzymały odznaki Przyjaciel Teatru. Wśród wyróżnionych znalazł się Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

Źródło: KWP w Bydgoszczy

Więcej o uroczystości nadania patrona czytaj TUTAJ.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor