Historia 21 lut 2020 | Redaktor
„Powrót Pomorza i Kujaw do Polski (1918–1920)”. Klub  „Grota” zaprasza na spotkanie

fot. Klub "Grota"

„Powrót Pomorza i Kujaw do Polski (1918–1920)” to temat spotkania Klubu „Grota”, który odbędzie się 24 lutego 2020 r. (poniedziałek), godz. 17:30 w Sali Sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, przy ul. Jagiellońskiej 3. Wstęp wolny.

Prelegentem przedstawiającym zagadnienie powrotu naszego regionu do Macierzy będzie prof. Przemysław Olstowski, przewodniczący Rady Programowej Klubu Historycznego „Grota” w Bydgoszczy oraz członek Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy Oddziale IPN w Gdańsku. Prof. Olstowski jest pracownikiem Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk w Toruniu. Jego specjalnością jest najnowsza historia Polski. Jest autorem m.in. pracy „Obóz pomajowy w województwie pomorskim w latach 1926–1939” oraz licznych artykułów, rozpraw i recenzji publikowanych w czasopismach naukowych.

Klub „Grota” w swej misji krzewi wiedzę historyczną w społeczeństwie, opierając się na rzetelnych podstawach naukowych dotyczących losów państwa i społeczeństwa polskiego w latach okupacji i powojennego zniewolenia. Tym samym jego członkowie pragną budować postawę patriotyczną pośród obywateli.

fot. Klub "Grota"

Na podst. inf. prasowej Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor