Bydgoski skarb ma swoje logo

Redaktor | 14 lut 2019 Kubki, koszulki, a także torby bawełniane i inne gadżety promocyjne – miasto przygotowało atrakcyjne przedmioty, które promują niezwykłe znalezisko archeologiczne – poinformował ratusz. Wkrótce będą dostępne dla mieszkańców i turystów w Bydgoskim Centrum Informacji.

20 tysięcy osób obejrzało bydgoski skarb. Mija rok od otwarcia wystawy

Marta Kocoń | 13 lut 2019 Znalezisko z katedry już od roku można oglądać w Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej. W tym czasie wykupiono ok. 20 tysięcy biletów wstępu na wystawę, a muzealnicy intensywanie pracowali nad nową, już docelową ekspozycją. Ma być gotowa za kilka miesięcy.

Szukamy „Świadków Historii” [KOMUNIKAT]

Redaktor | 7 lut 2019 Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku ogłosił IV edycję Nagrody Honorowej „Świadek Historii”, w której przyjmowane są zgłoszenia osób z terenu działania delegatury w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie).

Podróż przez historię polskiej policji [ZDJĘCIA]

Redaktor | 6 lut 2019 W roku 2019 polska Policja Państwowa świętuje stulecie istnienia. W środę (6 lutego) przed Komendą Wojewódzką Policji uroczyście odsłonięty tablicę ku czci patrona, Witalisa Olszańskiego. Policjanci spotkali się też na spektaklu pt. „Służba”. W postaci wcielili się sami funkcjonariusze.

Ja to królestwo wielce umiłowałam. Maryja zawsze opiekowała się Polską

Redaktor | 4 lut 2019 Patronka Niepodległości. Matka Boża w polskim malarstwie patriotycznym na przestrzeni wieków – to temat prelekcji Mateusza Solińskiego, doktora nauk humanistycznych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, którą wysłuchali dziś (4 lutego) bydgoszczanie w biurze europosła Kosmy Złotowskiego przy ulicy Wełniany Rynek 11/7.

Ziemia spłynęła krwią. Dokument o zbrodni w Karolewie

Redaktor | 21 sty 2019 Sąsiedzi stali się katami dla sąsiadów. Pomorze spłynęło krwią – słyszymy w zwiastunie filmu „Zbrodnia Pomorska. Karolewo 1939”. Projekcja dokumentu o mordach na Polakach na terenach dzisiejszego powiatu sępoleńskiego odbędzie się 29 stycznia (godz. 17.00) w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

Dumni z Bydgoszczy, Dumni z Niepodległej [WIDEO]

Redaktor | 20 sty 2019 Miasto Bydgoszcz prezentuje kolejny film z cyklu „Dumni z Bydgoszczy, Dumni z Niepodległej”. Tym razem z okazji 99. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Do obejrzenia również u nas.

Sowieci zaczęli w Bydgoszczy nową okupację [WYKŁAD]

Redaktor | 18 sty 2019 Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z cyklu „Bez przedawnienia”. 23 stycznia na strychu biblioteki odbędzie się wykład pt. „Bydgoszcz 1945. Nowa okupacja”.

Aktywna działalność, desperacki krok

Krzysztof Osiński | 13 gru 2018 Jarosław Brejza przeżył zaledwie osiemnaście lat. Zmarł tragicznie w stanie wojennym, stając się dla lokalnych działaczy podziemnej „Solidarności” symbolem ofiary władz komunistycznych.

Ludzie z pomnika. Mój Tata był pięknoduchem

Redaktor | 22 paź 2018 We wrześniu 1939 r., gdy wybuchła wojna, Tata uspokajał nas, że może Niemcy nie zrobią mu krzywdy, bo przecież uczył również miejscowe dzieci niemieckie, nikomu nie odmawiał swego talentu. Niepotrzebnie się łudził – pisze Barbara Rakowska-Mila o Florianie Rakowskim. Był jednym z ok. 1200 pomordowanych w fordońskiej Dolinie Śmierci.